Fotogaléria - rok 2020

Veľa plánov, očakávaní a predsavzatí ako v novom roku vylepšiť a skvalitniť činnosť v súbore. Tak začínal rok 2020. Súbor vo februári zorganizoval tradičnú zabíjačku.

No nielen takéto zážitky prináša život v súbore, ale prídu aj smutné chvíle. Táto prišla, keď nás navždy opustila členka súboru Lenka Bulková. Všetci sme si boli vedomí toho, že ju musíme vystrojiť 22.2.2020 na poslednej ceste, navzájom sme sa podporovali aby sme zaspievali ešte raz, aj keď cez slzy. Následne sme spievali na ďalšom pohrebe 11.3.2020, keď zomrel syn členky súboru, aj tým sme jej vyjadrili aspoň maličkú podporu v tak vo veľkom trápení.

Vtedy sa už začínala karanténa ohľadom pandémie na ochorenie COVID 19. Aj členovia súboru sa prestali stretávať na skúškach. Prvý krát sme sa po uvoľnení opatrení stretli 14.6.2020. Pokračovali sme v skúškach a nacvičili nové piesne na Anna bál v Opatovciach 25.7.2020, kde už tradične programom podporíme usporiadateľov bálu, členov HZSZ Opatovce.

V skúškach súboru sme pokračovali, čakalo nás vystúpenie na Festivale ľudových remesiel v Trenčianskych Tepliciach 22.8.2020. Festivalu sme sa zúčastnili už druhý krát.

Samozrejme sme nechýbali ani na hodovej svätej omši 20.9.2020 v kaplnke Sedembolestnej Panny Márie v Opatovciach, piesňami sme prispeli k slávnostnej atmosfére.

Žiaľ, pandémia sa znova šírila a všetky stretávania boli obmedzené. Teraz nezostáva iné ako byť trpezliví a keď skončí a ustáli sa toto pre nás neobvyklé obdobie, znovu sa začneme pravidelne stretávať na skúškach súboru a nacvičovať piesne, aby sme mohli s programom vystúpiť na rôznych podujatiach v Opatovciach ale aj v okolí.

V roku 2020 sa uskutočnili aj zmeny, týkajúce sa názvu nášho súboru. Zanikol Spevácky súbor Opatovčan, n.o. a svoju činnosť začal Folklórny spevácky súbor Opatovčan, n.o. Táto zmena by nášmu soboru mala umožniť zúčastňovať sa folklórnych podujatí a súťaží.