Kultúrne leto Opatovce 2012 - Koncert DH Váhovanka

Nedeľňajšie popoludnie 8. júla 2012 spríjemnili našim občanom i hosťom piesne a skladby v podaní DH Váhovanka, ktorá sa koncertom predstavila v rámci podujatia „Kultúrne leto Opatovce 2012“.

V rámci podujatia mala premiéru aj novozaložená spevácka skupina z Opatoviec pod vedením Jozefa Horňáka. Od apríla tohto roku usilovne nacvičovali piesne ženy a muži z Opatoviec. Na koncerte predviedli, že keď sa chce, tak nie je nič nemožné. Obecenstvo príjemne prekvapili peknými piesňami.

Uskutočnilo sa aj slávnostné pomenovanie speváckej skupiny na „Spevácku skupinu Opatovčan“. Pri príležitosti pomenovania speváckeho súboru sa uskutočnil slávnostný zápis zakladateľov súboru do pamätnej knihy obce Opatovce:

  • Jozef Horňák, Janka Chorvátová, Helena Blažejová, Emília Hudeková,
  • Katarína Janásová, Margita Zavadzanová, Anna Nagyová, Želmíra Bulková,
  • Katarína Nagyová, Lenka Bulková, Anna Chorvátová, Alena Margorínová,
  • Ján Horňák, Igor Bulko, Peter Bulko, Tibor Chorvát a harmonikár Ján Zemánek.

Jozef Horňák v mene členov speváckeho súboru poďakoval starostke obce Janke Horňákovej za podporu a vytvorenie podmienok pre súbor. Členovia súboru zasa vyzvŕtali starostku v tanci, pri ktorom im nebol prekážkou ani náročný terén.

Speváckemu súboru Opatovčan želáme do budúcnosti veľa pekne zaspievaných piesní, veľa úspechov pri ich vystupovaní a veľa spokojných poslucháčov.

Po prvý krát sa podujatie konalo pri športovom ihrisku v Opatovciach.