Október mesiac úcty k starším

Rok ubehol ako voda a opäť je tu október, mesiac, ktorý dostal prívlastok, mesiac úcty k starším. Pani jeseň už drží v rukách farebný štetec a na prírode zanecháva stopy svojej vlády. Tam farbu zlatistú či purpurovú, teplú hnedú, či odtiene zelenej. Ročné obdobia - jar, leto, jeseň symbolizujú život človeka, jeho spojenie s prírodou a jej zákonitosťami. Tak ako sa v prírode na jar rodí nový život, v lete prekvitá a v jeseni začína vädnúť, tak aj človek sa raz narodí, kvitne v ume i produktívnej práci a po plodnom živote prichádza jeho jeseň.

Dňa 17. októbra 2012 sme sa stretli, aby sme prejavili úctu našim občanom, poďakovali za ich prácu, za všetko čo urobili pre svoju obec Opatovce – kút na zemi, kde zanechali svoje zreteľné stopy, kút na zemi, ktorý nazývajú svojim domovom.

Starostka obce pri tejto príležitosti popriala všetkým len to najlepšie, hlavne pevné zdravie a pohodu v kruhu rodiny a svojich blízkych a v spoločnosti svojich priateľov. V pripravenom programe sa predstavili deti z MŠ vo Veľkých Bierovciach a Spevácky súbor Opatovčan a o dobrú náladu sa postarali hudobníci zo skupiny