Vianočná besiedka

V dnešnej uponáhľanej dobe a v čase, keď žijeme čoraz rýchlejšie, je prepotrebné sa aj pozastaviť. Takým malým, ale krásnym pozastavením sú pre nás Vianoce, čas, kedy sme si bližší ako inokedy a snažíme sa zabudnúť na bežné problémy. Veď na Vianoce sa v nás prebúdzajú tie najkrajšie pocity a snažíme sa s nimi podeliť so svojimi blízkymi a drahými. Hľadáme úprimné ľudské porozumenie a túžime po láskavom ľudskom dotyku. Áno, v tom je to veľké tajomstvo a bohatstvo života. Bolo by krásne, keby to tak mohlo byť aj v bežnom každodennom živote. Preto si vážme jeden druhého a zachovajme si slávnostné chvíle z vianočných a novoročných sviatkov po celý rok.

15. decembra 2013 sme sa stretli v sále Kultúrneho domu v Opatovciach na Vianočnej besiedke. V programe sa predstavili deti z MŠ vo Veľkých Bierovciach, deti zo ZŠ v Trenčiankych Stankovciach, deti z Detského domova Lastovička z Trenčína, Matej Marchot a Spevácky súbor Opatovčan. Účastníci podujatia mali možnosť ochutnať vianočné oblátky a podporiť deti zo ZŠ a DD kúpou ich výrobkov s vianočnou témou. Taktiež výrobky zo slamy a suchých kvetov, od pani Ľudmily Katonovej budú ozdobiť mnohé domácnosti. K pohode prispel aj vianočný punč a koláče.

Pri príležitosti podujatia starostka obce popriala všetkým krásne a spokojné vianočné sviatky v kruhu svojich najbližších a priateľov a zaželala úspešný vstup do nového roku. Na podujatí sa zúčastnili aj zástupcovia našej partnerskej obce Boršice na Morave.

Video